Kasia Pietrzko Trio zagości podczas tegorocznych zaduszek jazzowych w Muzeum Regionalnym w Głogówku. Zespół tworzą: pianistka, kompozytorka i aranżerka Kasia Pietrzko, kontrabasista Adam Święs oraz perkusista Piotr Budniak. Muzycy, poza standardami jazzowymi zaprezentują materiał ze swojej ostatniej płyty pt.: „Ephemeral Pleasures”. Dla polskiego jazzu, ten pełen ulotności tekst muzyczny jest pogłębieniem spraw ponadczasowych. Egzystencjalizm tej płyty stanowi jednocześnie melancholijny i prosty przekaz o tym, co widzimy, gdy myślimy słowo „życie”. Wśród dziesięciu utworów z tej płyty spotkamy takie, które bezpośrednio związane są z postaciami ważnymi dla samej pianistki. To między innymi Tomasz Stańko i dziadek Kasi. Muzyka tego tria bardzo troszczy się o refleksje, które koncentrują się między przestrzenią życia, empatii, mocy człowieka, doświadczenia, czułości i uważności. 

Po uderzającym debiucie Kasi Pietrzko wraz ze swoim triem, pianistka szybko stała się nie tylko czołową młodą artystką na polskim rynku fonograficznym, ale również wzbudziła duże zainteresowanie w całej Europie. W 2018 roku wystąpiła w kwartecie Tomasza Stańko w krakowskiej Alchemii.

Po wielkim sukcesie pierwszej płyty Kasi Pietrzko Trio „Forthright Stories” (2017) nagrodzonej „Mateuszem” Trójki, Grand Prix Jazz Melomani oraz nominacją do Fryderyka młoda artystka rozpoczęła działalność koncertową na prestiżowych scenach muzycznych, festiwalach i showcasach na świecie. Kasia koncertowała m.in w studiu NDR w Hamburgu, 12Points Jazz Festival, Jazz Forum Showcase, Jazz au Chellah w Maroko, Brno Jazz Festiwalu. W pandemicznym 2020 roku Trio przedstawiło drugą autorską płytę zatytułowaną „Ephemeral Pleasures”. Album jest dowodem konsekwencji stylu i rozwoju autorskiego języka Trio. Duch współpracy zespołu i potężna energia w połączeniu z wysublimowaną mieszanką harmonicznej wyobraźni, liryzmu i pozornie nieograniczonej kreatywności.

Miejsce: Muzeum Regionalne w Głogówku/Baszta, ul. Słowackiego 1

Data: poniedziałek, 22.11.2021 r., godz. 19:00, wstęp wolny

Zapraszamy!

 

Wyróżnione: 
nie