„Parkour Muzealny” – czas start!

Traktując historię, zwłaszcza historię kultury i sztuki jako punkt wyjścia do zrozumienia współczesnego świata, uruchamiamy w Baszcie nowy cykl spotkań pod hasłem „Parkour Muzealny”.

Nazwa tej inicjatywy odnosi się do miejskiego zjawiska parkouru, który polega na pokonywaniu przeszkód w jak najszybszy i jak najprostszy sposób. Zachęcamy państwa, aby trenować parkour metodą muzealną, czyli poprzez poznanie, zrozumienie i ogląd teraźniejszości. Postaramy się, aby tematyka spotykań zestawiała ze sobą problematykę wielu dziedzin pozornie od siebie różnych. Wszystko po to, aby podczas rozwiązywania problemów nie używać takiego samego schematu myślowego, jakim posługiwaliśmy się w trakcie ich pojawienia. Wydaje się to zdecydowanie trudniejsze niż przeskoczenie przez czterometrowy mur, ale mamy nadzieję, że będzie ciekawie!

Wstęp wolny!

Wyróżnione: