W dniu 28.01.2018 roku na poddaszu głogóweckiej muzeum w Baszcie odbył się koncert pt. „Powazni Panowie niezupełnie serio – Miłość Ci wszystko wybaczy”, współorganizowany przez Gminę Głogówek i Muzeum Regionalne w Głogówku. Przed publicznością wystąpili: Michał Rożek - skrzypce, Mateusz Rożek - fortepian, oraz Oskar Koziołek Goetz - wokal! Tego niedzielnego wieczoru licznie zgromadzona publiczność mogła usłyszeć niezapomnianych polskich piosenek z dwudziestolecia międzywojennego, w tym  z repertuaru- Eugeniusza Bodo, Jana Kiepury, Hanki Ordonównej, czy Mieczysława Fogga. Koncert został zorganizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania Niepodległości przez RP. Przed koncertem zaprezentowany został po raz pierwszy publiczności film pt. „Beethoven i jego Europa”, rejestrujący jubielusz 25. Urodzin Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w 2017 roku. Film został zrealizowany przez Kingę Markowską oraz Sebastiana Szkodzińskiego.