Wizyty w muzeum wcale nie muszą być nudne. Kto był ten wie, a kto ma jakiekolwiek obawy, może z miejsca się ich pozbyć. I skąd ta pewność? Już wyjaśniamy. Głogówek ma długą historię i składa się na nią wiele elementów. Najczęściej zaczynamy od średniowiecza, czyli momentu w którym dopiero zaczynało kształtować się miasto, przez uzyskane prawa, czasy powolnego rozwoju, rozkwitu, a także klęski i upadki, które mu towarzyszyły. Wszystko to, co dziś czyni Głogówek atrakcyjnym dla jego mieszkańców i turystów trudno jest streścić podczas jednego wykładu. W czasie nauki, ważne jest, aby samemu umieć pytać, dostrzegać analogie, próbować zrozumieć przyczyny i skutki, a także nazywać emocje, które podczas wielu wydarzeń nie są bez znaczenia. W ten sposób możemy przygotować się na poznawanie własnego miasta, jak również wszystkich tych, które z czasem odwiedzimy. Wprawiając się do takich podróży  - zarówno tych bliskich, jak i dalekich – warto na początek dowiedzieć się w jaki sposób patrzeć, aby zobaczyć  i zrozumieć więcej.  W muzeum nie ograniczamy się do „suchych” wykładów, bo przecież nie o to chodzi.  Wszystkie lekcje prowadzone są w formie warsztatów, podczas których niemal wszystkiego można dotknąć, o wszystko zapytać i – przede wszystkim – uruchomić wyobraźnię.

Zajęcia odbywają się po wcześniejszym zapisie. Najlepiej zrobić to telefonicznie, pod numerem: 77 4373 500.

Lekcje prowadzone są z zakresu:

lekcje_muzealne_glogowek_muzeum (Copy) lekcje_muzealne_glogowek_muzeum_1 (Copy) lekcje_muzealne_glogowek_muzeum_3 (Copy) lekcje_muzealne_glogowek_muzeum_4 (Copy)