"[...] Myślenie obrazami to konieczna przesłanka, by wypowiadać się w sposób bliski zmysłowi malarza, by zbliżyć się do "niewidzialnego w widzialnym", by dotrzeć do ich treści i istoty. Potencjalne formy elementarnych żywiołów są bowiem w codziennym widzeniu niedostrzegalne. Cisza jest tym, z czego artysta buduje intensywność swoich obrazów. By móc zachować esencję tego, co naturalne, poświęcił się Hubert Globisch malarstwu, którego środkami i metodami wypowiadał się również na tematy tak ważne i drażliwe , jak historia miasta i jego kształtowanie czy też ochrona środowiska." [Hubert Globisch 1914-2004. Malerei – Vom Lauf der Flüsse, Dresden 2007]

[symple_button url="http://www.potsdamer-kunstverein.de/globisch/buch.htm" color="black" button_target="_blank"]Więcej o katalogu[/symple_button]